pepper time banner
pepper time sipariş

İşe Yarayan Zayıflama Yöntemleri

Bu yazı 20 Mayıs 2016 tarihinde eklenmişir.

İşe Yarayan Zayıflama Yöntemleri

Vücutta yaşanan ani ve şiddetli değişiklikler pek de uzun sürmez. Kilo verme uygulamalarına gelince, basit ve yapılabilir olanlar çok güzel sonuçları da beraberinde getirebilir. Bu konuda gerçek anlamda işe yarayan zayıflama yöntemlerinden bahsedeceğiz.
Yemeklerden yaklaşık 30 dakika önce besin değer yüksek olan gıdalar tüketebilirsiniz. Örneğin bir kâse salata, birkaç adet badem, çorba, bir dilim peynir ya da iki büyük bardak su tüketimi yaparsanız, yemek anında fazla tüketim yapmayacaksınız. Çünkü bu ürünler sizlerde tokluk hissi uyandıracaktır. İşe yarayan zayıflama yöntemleri arasında bir diğer öneri, her zaman yanınızda olması gereken düşük kalorili ya da düşük yağ oranın sahip ürünlerdir. Beyninizde oluşan yemek dürtüsünden sonra bu atıştırmalıkları tüketerek açlığınızı bastırabilirsiniz. Kilo vermeyen yiyecekler arasında salata, yoğurt ve haşlanmış patates bulunmaktadır. Gün içerisinde sürekli meyve tüketimi de hem sağlıklı hem de zayıflama yöntemleri arasında kullanılan bir diğer etkendir. Fazla kilolardan kurtulmak için tüketeceğiniz en uygun meyveler erik, portakal, çilek ve vişne olarak sıralanmaktadır. Bunları tüketirken yağlı besinlerden uzak durmanız gerekecektir. Her türkü kızartma ürünleri, mayonez, çikolata, kek ve cips türü yiyecekler sizlerin vücuttaki yağ oranınızın artmasına sebep olacaktır. Yapılan bir diğer araştırmaya göre yemek tabağı olarak mavi ve yeşil renklerin iştahı azalttığını ve fazla yemek yemeği engellediğini belirtmektedir. Bu yüzden öğünlerinizi mavi bir tabakta tüketmek sizler için tavsiyelerimiz arasındadır. Yine buna bağlı olarak küçük tabaklarda tüketim yapmanız, az yemenize neden olacaktır. Boyut ciddi anlamda önem arz etmektedir. Küçük bir tabakta yemek yemeye başlandığında nicelik olarak da yeterince yemek varmış gibi hissedebiliyorsunuz. Bu durumlara dikkat eden her birey, kolayca zayıflayabilmekte ve çevresine de bu uygulamaları önerebilmektedir.
ise-yarayan-zayiflama-yontemiGün içerisinde sağlıklı ve dengeli beslenerek ve bunun yanında zayıflama yöntemleri konusunda da yukarıda belirtilen hususlara dikkat ederseniz, ciddi anlamda kilo kaybı yaşayabileceğiniz görebilirsiniz. Sürekli diyet programları uygulamak yerine bu şekilde önlemler alabilir ve daha sağlıklı beslenmenin vücudunuza sağladığı yararlarla beraber kilo verebilirsiniz. Bu öneriler, yapılan bilimsel araştırmalarla da desteklenmektedir. Aynı zamanda bitkisel ürünler ise zayıflama konusunda takviye edici olarak başarılı sonuçlar gösterebilmektedir.

Zayıflama diyet listesi
Kilo vermek, sağlıklı ve fit görünümlü bir bedene sahip olmak tüm insanların arzuladığı bir durumdur. Bu konuda güzelliklerini daha çok önemseyen bayanlar biraz daha hassas davransa da erkeklerinde zayıflama arzusunu her zaman taşıdığı bilinen bir gerçektir. Yapılan tüm çalışmalara karşılık, kilo verme konusunda ilerleyemiyorsanız buda demek oluyor ki yanlış yollardan kilo verme yolunu izlemektesiniz.
Özellikle son yıllarda çok popüler olan şok diyet adı verilen, insana bir anda kilo kaybettiren ve tamamen tek yönlü beslenmeyi destekleyen kilo kaybetme programlarından mümkün olduğunca uzak durmalısınız. Her şeyden önemlisi kilo kaybı yaşanırken bunun en sağlıklı şekli ile yaşanmasıdır. Eğer ki sağlıksız bir şekilde kilo verme sürecine girerseniz, aynı şekilde vermiş olduğunuz tüm kiloları hatta daha fazlasını geri almak durumunda kalacaksınız. Buda insanı hem fiziksel hem de ruhsal olarak çöküntüye uğratacak istenmeyen bir durum olarak karşımıza çıkacaktır. Kilo vermek için uygulamaya sokacağınız beslenme programı sağlığınızı kesinlikle olumsuz olarak etkilemeyecek bir program olmalıdır. Vücudun su ve kas dokusuna hiçbir zarar vermeden sadece yağ dokusunun erimesini sağlamalıdır. Bu şekilde kaybedilen kilolar kolay kolayda geri gelmez. Bunu da aklınızdan çıkartmayınız. Şimdi size bu şekilde kilo verdirecek bir Zayıflama diyet listesi vermek istiyoruz.

İdeal Diyet Listesi:
kilo verdirici ideal diyetKahvaltı: Sabah kahvaltınızı en geç saat 08.00’a kadar yapmalısınız. Kahvaltıya oturmadan yarım saat önce metabolizmayı çalıştırması için mutlaka bir bardak ılık su içmeyi ihmal etmeyiniz. Kahvaltınızı yeşil çay eşliğinde yapınız. 1 Kibrit kutusu beyaz peynir, 5- 6 adet zeytin, 2 günde bir haşlanmış bir yumurta, 2 dilim ekmek ( kepek, çavdar ya da tam buğday ekmeleri), bunların yanında yağsız ve tuzsuz sınırsız sebze tüketebilirsiniz.
Ara Öğün: 1 porsiyon meyve salatası ( 10.30 Saat )
Öğlen yemeği: Mutlaka 1 kase çorbanızı içiniz. Sonrasında ise 1 tabak yağı ve saçlası çok az olan sebze yemeğinizi yemeyi ihmal etmeyiniz. 2 dilim ekmekle birlikte ( 12.30 Saat )
Ara öğün: 1 kase yoğurt ve yanında birkaç adet form bisküvi ( 16.00 Saat)
Akşam yemeği: Yine önden 1 kase çorbanızı içtikten sonra, 1 porsiyon et haşlama yada ızgara yemeğini yiyebilirsiniz. Etin yanında pilav, makarna vs kesinlikle yasaktır. Sadece 2 dilim ekmek hakkınızı ve bolca salatanızı yiyebilirsiniz. ( 18.00 Saat )
Gece öğünü: Yatmadan 1 saat önce 1 porsiyon meyve yiyiniz.
Dikkat Edilmesi Gerekenler: Bu diyeti yaparken gün içerisinde en az 2 litre suyunuzu içmeyi ihmal etmemelisiniz. Suyunuzu içtikten sonra yine biri kahvaltıda olmak üzere 2 defa da yeşil çay tüketimini yapmalısınız. İlk günlerde egzersiz tamamen yasaktır. Fakat ilk 10 günden sonra yavaşça tempolu yürüyüşler yaparak egzersiz hareketlerine başlayabilirsiniz. Her gün yarım saat yürümeniz kafi gelecektir. Bu beslenme ve egzersiz programlarını düzenli olarak yapmayı başarabilirseniz ki harfi harfine uygulamak, saatinde yemek yemek çok önemlidir. Kısa sürede yağ dokusundan kilolarınızın gittiğine şahit olacaksınız ve bu sayede hem dengeli beslenmiş hem de fazlalıklardan kurtulmuş olacaksınız.

, , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir